Korduma kippuvad küsimused

Vastused korduma kippuvatele küsimustele

Kuidas saavutatakse kvaliteetne püsimeigi tulemus?

Püsimeik on kosmeetiline teenus, mille kvaliteetne tulemus saavutatakse tavaliselt naha pigmenteerimise 2-3 protseduuriga. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on vähemalt 1,5-2 kuud, mille käigus saavutatakse: pigmendi ühtlasem jaotumine nahal; täpsem vastavus soovitavale värvusele; püsivam tulemus.

Kui kaua kestavad protseduuride tulemused?

Protseduuride tulemused kestavad 1-2 aastat.
Kestvus sõltub:
kliendi organismi individuaalsetest eripäradest;
kliendi naha varjundist;
valitud pigmendist;
õigel ajal tehtud korrektsioonidest.

Millal teostatakse püsimeigi esimene korrektsioon?

Esimene korrektsioon teostatakse mitte ennem kui 1,5-2 kuud peale esimest protseduuri.

Kuidas toimub püsimeigi paranemine?

Esimene etapp – nn kooriku maha tulemine 2 nädala jooksul pärast protseduuri. Huulte püsimeigi korral kulub kooriku maha tulemiseks kuni 5 päeva. Teine etapp – naha täielik taastumine (regeneratsioon), mis toimub 28-31 päeva jooksul pärast kooriku eemaldumist. Naha regeneratsiooni tulemusel pigment stabiliseerub ja omandab eeldatava varjundi.

Mitu korda võib püsimeiki uuendada?

Püsimeiki võib uuendada lugematu arv kordi, et hoida seda värskena ja pigmendid erksatena. 

 

 

 

 

 

Milline on kulmude ja silmade järelhooldus peale protseduuri?

Esimesel päeval tuleb puhastada pigmenteeritud piirkonda iga 2 tunni tagant kloorheksidiiniga. Niisutada vatipadjakest veidi (pigistada liigne vedelik välja, et padjake oleks vaid niiske, mitte märg) ja tupsutavate liigutustega puhastada PMU piirkonda. MITTE HÕÕRUDA! Kloorheksidiinipuudumisel võib selle asemel kasutada puhast pudelivett.

Teisest päevast alates järgneb kuiv paranemine ning püsimeigitud piirkonda EI TOHI PUUTUDA! 5-6.päeval, kui piirkonnale tekib ketendus, võib kasutada Bepantheni salvi (müügil apteegis) ja määrida PMU piirkonda maksimaalselt 2 korda päevas. Salv tuleks kanda peale õhukese kihina vatipulga abil (mitte mingil juhul pesemata kätega) ning seejärel kuivatada salvrätikuga tehes tupsutavaid liigutusi. MITTE HÕÕRUDA!

Millised on vastunäidustused peale kulmude ja silmade protseduuri?

Pärast protseduuri (paranemise ja kooriku eemaldumise ajal) on vastunäidustatud:

PMU ala märjaks teha, (ÜLDSE) igasugune PMU ala kokkupuude veega;

ujula;

saun;

solaarium;

otsesed päikesekiired;

alkoholi tarvitamine.

Milline on huulte järelhooldus peale protseduuri?

Protseduuri päeval peab klient hakkama võtma viirusevastast ohatiseravimit (Aciclovir, Valtrex jt). See on kättesaadav käsimüügiravimina apteekides. Esimesel päeval peab huuli puhastama iga 2 tunni tagant kloorheksidiiniga. Niisutada vatipadjakest veidi (pigistada liigne vedelik välja, et padjake oleks vaid niiske, mitte märg) ja tupsutavate liigutustega puhastada PM piirkonda. MITTE HÕÕRUDA! Kloorheksidiini puudumisel võib selle asemel kasutada puhast pudelivett. Teisest päevast alates (võib ka esimesest päevast), kuni kooriku eemaldumiseni kanda peale Bepantheni salvi, kui nahk on kuiv ja vajadusel, et huulte nahka niisutada. PMU piirkonda ei tohi teha rasvaseks, mis tähendab, et salvi peab määrima mõõdukalt õhukese kihina.

Millised on vastunäidustused peale huulte protseduuri?

Kategooriliselt on keelatud kuumade ja liiga külmade toitude ning jookide tarvitamine esimeste päevade jooksul pärast protseduuri;

soovitav on vältida teravat, marineeritud, vürtsikat ja liialt soolatud toitu (nt sojakaste), kuni koorikud on täielikult eemaldunud (umbes 4-5 päeva);

ujula;

saun;

solaarium;

otsesed päikesekiired;

alkoholi tarvitamine.

Millised on püsimeigi täielikud vastunäidustused?

Rasked immuunpuudlikkuse seisundid, HIV; 

naha kalduvus keloidarmide tekkimisele; 

hemofiilia ja muud vere hüübimise puudustega seotud haigused;

suhkrutõve dekompenseeritud (insuliinisõltuvad) vormid;

rasked siseorganite haigused, maksa- ja neerupuudulikkus;

epilepsia, kalduvus krampide tekkimisele;

südame- ja veresoonkonnahaigused, hüpertoonia, kõrge vererõhk;

arütmia, südamestimulaatori olemasolu;

bronhiaalastma;

rasedus.

Kuidas toimub protseduur?

Enne protseduuri teostamist viiakse läbi põhjalik konsultatsioon, mille käigus valitakse välja sobiv pigmendi toon, kuju, vorm ning stiil vastavalt kliendi anatoomilistele omadustele, näokujule ja ootustele, mis muudab protseduuri ning lõpptulemuse originaalseks vastavalt igale kliendile. Kui visand on valminud ja klient selle kinnitanud/andnud enda nõusoleku protseduuriks, tuimestatakse pigmenteeritav piirkond, millele omakorda järgnev protseduur. MGI studios kasutatakse töö tegemiseks maailma mikropigmentatsiooni lipulaevaks saanud pigmenteerimismasinat Xion S Spectra`t, mis võimaldab kasutada kõiki vajalikke tehnikaid loomuliku tulemuse saavutamiseks. 

Kas konsultatsioon on vajalik enne protseduurile tulemist?

Eraldiseisev konsultatsioon on mõeldud neile, kellel on tekkinud huvi püsimeigi tegemise vastu, ent puudub täielik kindlustunne see samm ette võtta. Personaalse konsultatsiooni käigus selgitan välja, millised on kliendi vajadused, analüüsin kliendi ainulaadseid näojooni ja leian üheskoos kliendiga parima võimaliku lahenduse nende täitmiseks. Konsultatsiooni eesmärgiks on pakkuda terviklahendust – eskiisi joonistamine, värvitooni valimine, protseduuri tutvustamine, allergiatesti tegemine ja  täiendavatele küsimustele vastamine.

Kui kaua kestab protseduur?

Protseduuri pikkus sõltub suuresti pigmenteeritavast piirkonnast ja kliendi anatoomilistest omadustest, kuid üldiselt võib arvestada kuni 2h ühe protseduuri kohta. 

Kas püsimeigi protseduur on valus?

Püsimeigi tegemisel kasutatakse lokaalset tuimestust ning enne protseduuri tuimestatakse pigmenteeritav piirkond. Sõltuvalt kliendi valulävest ja pigmenteeritavast piirkonnast on tundlikkus erinev, kuid võib kindlalt väita, et protseduur ei ole kuidagi valulik. Näiteks on kulmude puhul on tunda kerget nö kitkuvat tunnet, ent klientide kogemusest võib öelda, et kulmude kitkumine on kindlasti valusam, kui püsimeigi protseduur. MGI studios ei viida protseduuri läbi selliselt, et klient peaks kannatama valu, vaid vajadusel kasutatakse lisatuimestit, kui kliendi tundlikkus on suurem. 

Kas suvel on võimalik püsimeigi protseduuril käia?

Ka suvel on võimalik püsimeigi protseduuridel käia ning fakt on see, et väga paljud seda ka teevad, sest ei ole vahet, milline aastaaeg meil on, peale protseduuri on vastunäidustatud:

PMU ala märjaks tegemine, (ÜLDSE) igasugune PMU ala kokkupuude veega;

ujula;

saun;

solaarium;

otsesed päikesekiired;

alkoholi tarvitamine.

Miks püsimeik muutub siniseks või punaseks?

Peamine põhjus, miks püsimeik muutub siniseks, on vale pigmendi valik. Isegi parima kvaliteediga pigment, kui see on halvasti sobitatud kliendi naha alatooniga ja tehnikaga, mida kasutatakse, võib pigment paranedes muutuda siniseks. Pigment tuleb valida vastavalt kliendi naha alatoonile, sest ka sama pigmendi toon,  mida kasutatakse erinevatel klientidel, näeb peale paranemist erinev välja. Sageli muutub pigment siniseks, kui on kasutatud puhast musta värvi. 

Peamisteks põhjusteks, miks muutuvad kulmud punaseks, on ebakvaliteetsed pigmendid, laialivalguv karvtehnika, ebapädev tehnik ja pigmendi segunemine verega. 

Kas püsimeik pärsib kulmukarva kasvu ja tekitab armkude?

Lühidalt – ei! Kvaliteetselt teostatud püsimeik oma ala professionaali poolt ei kahjusta kulmukarva kasvu, kuna püsimeik teostatakse ülemistes naha kihtides (epidermises) ning peenike nõel, mille abil pigment naha kihti viikase, ei jõua kulmukarva sibulani, sest see asetseb anatoomiliselt sügavamal (dermises). 

Samuti ei tekita püsimeik armkude, kui see on kvaliteetselt ja oma ala professionaali poolt teostatud, sest tõepoolest võib tegija oskamatus nahka traumeerida ja seeläbi tekitada nahale ka armkoe. 

 

 

Kas püsimeik võib tekitada allergilist reaktsiooni?

Kliendil võib tekkida allergiline reaktsioon kas pigmendile või kasutatavale tuimestusele. Kui kliendil esineb allergiaid, siis tuleks enne püsimeiki käia konsultatsioonis, mille käigus teostatakse kliendile allergiatest, et klient saaks kuu aja pärast muretult protseduurile tulla. 

Kas imetamise ajal on võimalik püsimeiki teostada?

Imetamise ajal võib püsimeiki teostada, ent klient peab arvestama, et soovitud tulemust ei pruugi saavutada esimeste kordadega, tulenevalt kliendi hormonaalsest tasakaalu kõikumisest. 

Kas püsimeiki on võimalik eemaldada?

Püsimeiki on võimalik eemaldada spetsiaalselt selleks mõeldud laserseadmetega või laserivaba protsessi, täpsemalt keemiline ekstraheerimise protsessi abil ning seda nahka kahjustamata ja armistamata. 

Kuidas on võimalik püsimeiki säilitada?

Olles investeerinud püsimeiki, on loomulik, et soovite seda võimalikult kaua säilitada ja hoida. Selleks on mõned soovitused:

kasutage pigmenteeritud alal alati päikesekaitsekreemi, sest päike pleegitab ja muudab püsimeigi tuhmiks;

vältige pigmenteeritud piirkonnas nahahoolduseid nagu näo koorimine, keemiline koorimine, laserprotseduurid;

alati teavitage oma kosmetoloogi, et ka tema oskaks teostada protseduuri piirkonda puutumata. 

Kui kaua püsib püsimeik?

Püsimeik ei kesta igavesti ning selle säilitamiseks käiakse seda uuendamas 1-2 aasta jooksul. Püsimeigi püsivus on iga kliendi puhul individuaalne ja sõltub mitmest erinevast tegurist. Näiteks:

milline on nahatüüp;

kui noor või vana on nahk;

milliseid nahahooldustooteid kasutatakse ja protseduure teostatakse;

kui palju viibitakse otsese päikese käes;

kas kasutatakse päikesekaitsevahendeid. 

Kas teise tehniku poolt eelnevalt teostatud püsimeiki või microbladingut on võimalik üle teha?

Teise tehniku poolt teostatud püsimeiki kui ka microbladingut on võimalik üle teha, parandada ja neutraliseerida punaseks või siniseks läinud toonid. Arvestama peab sealjuures kindlasti sellega, et lõpptulemus ei saa olema selline, nagu tehes seda puhtale pinnale, kuid eelnevat tulemust on võimalik pädeva meistri käe all parandada. 

Kas püsimeigiga on võimalik parandada asümmeetriat või taastada huule kontuuri?

Püsimeigiga on võimalus rõhutada oma individuaalset väljanägemist kui ka parandada välimuse defekte, mis võivad mõjutada inimese igapäevast elu ning enesekindlust. Püsimeik võimaldab peita vanu arme ja näonaha defekte, pakub lahenduse dekoratiivkosmeetika allergia puhul,  säästab aega igapäevase rutiinse jumestuse tegemisel, peita huulte või kulmude vahelist asümmeetriat, anda tooni liiga heledatele kulmudele või parem kuju, et kulmude hõredamaid kohti peita, tihendada ripsmeid visuaalselt, anda vananevatele ja oma pigmendi kaotanud huultele ergas värv ning parandada defineeritud kuju. Väga palju kasutatakse püsimeigiteenuseid õnnetuse või haiguse tagajärel, sest on kaotatud oma kulmud, ripsmed (näiteks keemiaravi tulemusel), millest lähtuvalt ei ole püsimeik pelgalt ilu rõhutamine, vaid ka loomuliku väljanägemise taastamiseks mõeldud kauapüsiv protseduur. 

Kui tugev on turse peale protseduuri?

Peale püsimeigi protseduuri võib esineda kerge punetus ja turse, mis taandub paari tunni jooksul. Turse ei ole selline, et klient peaks viibima kodus, see on kulmudel ja silmadel vaevu märgatav ning huulte puhul on turse individuaalne – mõnel suurem, mõnel väiksem. 

Kuidas leida hea meister, kelle kätesse ennast usaldada?

Selleks, et leida hea meister ja soovitud tulemus, peaks tegema pisut eeltööd ning investeerima aega ja ka raha, et minna meistri juurde konsultatsioonile.

Siit aga mõned minupoolsed soovitused:

#1 Tutvuge klientide tagasisidega

Kui olete enda jaoks leidnud PMU meistri(d), kelle tööd teid kõnetavad, siis on soovitatav tutvuda klientide tagasisidega. Vältige kohti, kus arvustused ja tagasiside puudub, sest meister võib olla vähese kogemusega või teeb ta oma tööd ebakvaliteetselt.

#2 Broneerige aeg konsultatsiooniks

Konsultatsioon võimaldab teil tutvuda meistriga ja saada vastused enda küsimustele. Pöörake siinjuures tähelepanu meistri suhtlemisoskusele, sest see annab teile ülevaate meistri teadmistest ja kogemusest. Kui meister oskab vastata küsimustele, anda ülevaade nii protseduuri, hoolduse, vastunäidustuste jne kohta, on tõenäolisem, et tal on ka suurem kogemuste pagas.

#3 Uurige kogemuste kohta

Ei ole kuidagi veider, kui küsite meistri kogemuste kohta või selle kohta, kui palju ta päevas/nädalas töid teostab. Mida rohkem on meistril kliente, mida rohkem teeb ta oma tööd, seda suurem on tal ka kogemus erinevate klientide, nahatüüpidega töötamise osas.

#4 Tutvuge töövahenditega

Kindlasti on oluline uurida, milliseid töövahendeid meister kasutab. Siin pöörake tähelepanu pigmentidele, pigmenteerimismasinale, nõeltele, ühekordsetele tarvikutele jne. Töövahendid, mida püsimeigi meistrid kasutavad on erinevad ning suur erinevus on pigmentide ja masinate kvaliteedil ning loomulikult ka sellel, et kõik nõelad oleksid ühekordselt kasutatavad, et oleksid olemas kasutatud nõelte konteinerid, et kasutatakse lokaalset tuimestust, et salongis või stuudios oleks tagatud kõik vajalik steriilseks tööpinnaks.

#5 Enne ja pärast pildid

Veendumaks, et olete kõrgelt kvalifitseeritud püsimeigi meistri kätes, peaks ta avaldama regulaarselt oma teostatud loomingust pilte ning jagama klientide tagasisidet. Selleks tutvuge meistri galeriiga teostatud töödest.

#6 Hind

Mis tahes püsimeigi protseduuri hind sõltub paljudest teguritest. Näiteks määravad hinna kasutatavate materjalide kvaliteet, populaarsus klientide seas, meistri kogemus. Hinnast rääkides on kõige olulisem reegel kahtlaselt madalat tasu küsivatest meistritest eemale hoida. Selle põhjuseks on tõenäoliselt nende kogenematus ning võib-olla isegi litsentsi ja nõuetekohase väljaõppe puudumine.  On palju näiteid ebaõnnestunud protseduuridest, mis tekitavad külmavärinaid ainult neid vaadates.